сряда, 9 септември 2015 г.

Какво прави един дом истински такъв?




Какво прави един дом истински такъв?
Едно жилище става истински дом,  след като бъде обзаведено и всеки един от живущите придаде и остави свой отпечатък, било то в окачена картина, или личен избор на качествени плочки за баня, или избора на пердета в дадена стая. При детската такава може и лично да нарисувате нещо или да оставите децата си да творят, но стриктно да бъдат наблюдавани. Мебелите успяват да създадът индивидуалност и уют на всяко помещение. Точно затова те се избират внимателно, така, че й да отиват цветово на стени и под. Когато става дума за различните модели на мебел като дивани, различни кресла, качествени смесители, чрез своите тъкани и цветове те пресъздават настроения и възприятия за околния свят, които имаме ние като собственици на жилището. Всяка една мебел или предмет е нужно да са удобни, ефектни и да превърнат празното жилище в истински дом.
Всяка една закупена вещ е взета с цел да ни служат възможно най-дълго и да е практична. Но е важно да знаем, че взимайки нещо, то няма нищо вечно. Единственото, което можем да сторим е да ги поддържаме правилно и да се грижим за тях. За целта е нужно да познаваме спецификата не само на конструкцията на мебелите, но и какви са техните покрития. Внимателно подхождайте от какви материи са меките мебели във вашият дом. Избирайки естествена кожа, то тя е топла на допир и има добра износоустойчивост. Залагайки на естествен материал, вашият дом ще изглежда луксозен. Има няколко вида кожи, които се различават по начин на обработка, какъв е техният произход или външен вид. От там идва и последващата поддръжка, която е съвсем различна. Ако сте пазители на животните, но пък ви харесват технитe шарки и как стоят, то има решение и за вас. Изберете изкуствени кожи, които също са удобни. Ще ви дарят с мекота, високата устойчивост на триене и лесната поддръжка и почистване са предимствата на този вид материали. Цената отново е по-благоприятна в сравнение с естествената кожа. Тяхната поддръжка не е сложна, просто често почиствайте с кърпа, която е добре да бъде навлажнена с хладка вода. Подходяща е кърпа е тази, която е от микрофибър.  В никакъв случай не си и помисляйте да слагате препарати, които съдържат мазнини. В случай, че малките ви деца са нацапали, то засъхнали петна могат да се изчистят с разтвор от хладка вода и неутрален сапун. Вие имате ли мебел от естествена или изкуствена кожа? Как я поддържате и доволни ли сте?

вторник, 8 септември 2015 г.

Кога са наистина необходими антибиотиците?




Кога са наистина необходими антибиотиците?

Когато става дума за антибиотици има хора, които са за тях, и друга група, която  е против тяхната употреба. Плюсовете и минусите са много. Има случай, в които те спасяват живот, а на други създават здравословни проблеми. Проблемите с антибиотиците идват от там, че всеки решава сам какъв да купи, било то за себе си или за своите деца, близки и т. н. Това не е препоръчително, а по закон е и забранено да се продават без лекарско предписание. Факт, че все още се извършва. Има родители, които са предприели съхранение на банка за стволови клетки за своите деца. Но в следващият момент, за най-малкото нещо дават силни антибиотици на своите деца. Това е напълно погрешно и вредно за тях. Така правейки една полезна стъпка, извършват десет грешни.

Може би се питате има ли начин да се вземе максимална полза от антибиотиците и да има най-малка вреда от тях. Ако сте се питали защо не действа лекарството, то има няколко причини. В някои случаи, антибиотиците не помагат защото са ефективни при лечение на бактериални и гъбични инфекции, вирусни заболявания, и когато са дадени за друго, те няма как да са ефективни. Важно е родителите да бъдат отговорни и да се интересувате за това какво представлява съхранението на стволови клетки и как те могат да ви помогнат. Когато става дума за приемане на антибиотик, то той може да доведе до резистентност, това означава - живеещите в организма микроби да реагират на него и при нужда се налага да се назначава друг. Организма се приспособява и ако един път един антибиотик е действал, то следващият път няма гаранция, че ще има същото действие, тъй като организма се приспособява. Много от съвременните антибиотици действат само на конкретни заболявания. Точно затова самопроизволното избиране на антибиотик е безполезно, или опасно за здравето. Не си мислете, че знаете всичко. Тук става дума за здравето на вас или семейството ви. Само лекар може да прецени и възможната алергична реакция, както й взаимодействието с другите лекарства. Друг често срещана грешка е, че антибиотика не се пие докрай. Подобряването на здравословното състояние след началото на приема на антибиотици е нужно да се премине пълния курс на лечение, назначен от лекаря, едва тогава ще се види желаният ефект и подобрения. При една лека кашлица или хрема не е нужно веднага да се пие антибиотик. Вие кога давате подобни лекарства на децата си? Вие самите употребявате ли?